دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

مراسم گردهمایی خیرین مرکز آموزشی، درمانی روانپزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۴/۱۳ | 

به گزارش روابط عمومی مرکز روانپزشکی ایران :مراسم گردهمایی خیرین مرکز آموزشی، درمانی روانپزشکی ایران با حضور جمعی از مسئولین و خیرین کشوری و با همت جناب آقای دکتر نصیری معاون امور خیریه وزارت بهداشت و مسئولین محترم مجمع خیرین سلامت کشور با هدف تجهیز مرکز روانپزشکی ایران و کمک به بیماران نیازمند اعصاب و روان در ۲۹ خرداد ماه، مصادف با ۲۴ ماه مبارک رمضان در هتل فردوسی برگزار گردید. در این مراسم سرکار خانم دکتر کوچک زاده همسر محترم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر بافرانی شهردار منطقه ۲۱، دکتر نصیری مدیر کل خیرین و موسسات خیریه سلامت ، آقای سلیمی آشتیانی عضو مجمع خیرین سلامت کشور، دکتر روغنی رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران، دکتر صلاح الدین دلشاد قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در امور مشارکت های مردمی، مهندس ایرج حسابی فرزند دکتر حسابی و جمعی دیگر از خیرین حضور داشتند.

بعد از صرف افطار، مراسم با تلاوت آیاتی از قران کریم و پخش سرود ملی آغاز گردید سپس آقای کارگری (مجری برنامه) به تشریح اهداف برگزاری گردهمایی پرداختند، در ادامه جناب آقای دکتر شریعت ریاست محترم مرکز ضمن خوش آمدگویی و خیرمقدم به میهمانان به ارائه توضیحاتی در خصوص خدمات و نیازهای مرکز روانپزشکی ایران پرداختند. ایشان فرمودند این مرکز یکی از بزرگترین مراکزی است که به ارائه خدمات مربوط به سلامت روان می­پردازد و در این مرکز از نظر آموزشی در سال های اخیر روانپزشکان زیادی با بالاترین استاندارهای موجود آموزش دیده اند و اکنون در اقصی نقاط کشور مشغول خدمت­رسانی هستند و همچنین بیش از نیمی از رتبه های برتر بورد تخصصی روانپزشکی کشور در ۱۰ سال اخیر مربوط به این مرکز می­باشند. ایشان در خصوص خدمات درمانی فرمودند جمع کثیری از بیماران که ساکن غرب و جنوب غرب تهران هستند عمدتاً برای خدمت گیری به این مرکز مراجعه می کنند و بسیاری از خانواده ها توان پرداخت هزینه های درمان بیماران خود را ندارند و از طرفی با توجه به اینکه مرکز روانپزشکی ایران به صورت خودگردان اداره می­گردد به همین دلیل با محرومیت­های زیادی مواجه است. ایشان در انتهای سخنرانی خود با ابراز خوشحالی از حضور در جمع خیرین خداجو، مجدداً از این افراد که از خود، خانواده و دارایی خویش می گذرند و به افراد نیازمند کمک می کنند تشکر نمودند. بعد از اتمام سخنرانی ایشان ضیافت افطاری مرکز روانپزشکی ایران، با پخش مستندی از این مرکز ادامه یافت. در این مستند به معرفی مرکز و همچنین بیان نیازها و کمبودهای آن پرداخته شد. پس از پخش مستند جناب آقای دکتر علیرضا نبی از خیرین کشوری و مدیر چند کارخانه زیتون با شعار شرط استخدام؛ سوءپیشینه، با بیانات گهربار خود در باب برکات کار خیر و عنایت خداوند به خیرین و نیکوکاران برای بهره بردن از این سفره مهربانی و خدمت به نیازمندان و محرومان، حاضرین را به فیض رساندند. در انتهای مراسم جناب آقای سلیمی آشتیانی عضو محترم مجمع خیرین سلامت کشور که از بانیان مراسم بودند، ضمن تشکر از خیرین حاضر، سخنرانی خود را در خصوص کارهای خیر اعم از مدرسه سازی، کمک به معلولین، تجهیز چندین بیمارستان تخصصی و ... که با همت خیرین عزیز صورت گرفته ایراد نمودند و با تأکید بر لزوم کمک به نیازمندان و انفاق، فرمودند تنها پناهگاه بیماران مستضعف بیمارستان­های دولتی است و از خیرین درخواست نمودند که با بازدید از این بیمارستان­ها نسبت به حمایت از بیماران اقدام نمایند. در انتها ایشان عنوان نمودند مرکز روانپزشکی ایران حدود دو میلیارد هزینه برای تجهیزات پایه ای نیاز دارد و امیدواریم با مساعدت همسر محترم وزیر بهداشت و خیرین حاضر در مراسم بتوانیم این مبلغ را تامین نماییم.

در انتهای مراسم، پوشه هایی حاوی بروشور معرفی مرکز و فرم کمک به بیماران اعصاب و روان بین حضار توزیع و پس از تکمیل جمع آوری گردید و پس از آن میهمانان به صرف شام پرداختند.

لازم به توضیح است در این مراسم یک سوم هزینه های موردنظر بیمارستان با قول مساعدت خیرین حاضر تأمین گردید و جناب آقای دکتر روغنی به نمایندگی از اتاق ایران نیز قول مساعدت جهت تأمین بخش دیگری از هزینه ها را دادند که در حال پیگیری این مورد می باشیم.

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

جناب آقای دکتر نصیری مدیر کل خیرین و موسسات خیریه سلامت در مراسم گردهمایی 

AWT IMAGE

سرکار خانم دکتر کوچک زاده همسر وزیر محترم بهداشت در گردهمایی خیرین

AWT IMAGE

حاج آقا هاشم سلیمی آشتیانی عضو مجمع خیرین سلامت کشور درمراسم گردهمایی خیرینکد امنیتی را در کادر بنویسید    
کلیدواژه ها: جشن خیریه - مرکز روانپزشکی ایران -جشن |

دفعات مشاهده: 1011 بار   |   دفعات چاپ: 163 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر